wywiad - Zespół Szkół w Roźwienicy

Idź do spisu treści

Menu główne:

Artykuły

Wywiad z Panią Dyrektor Szkoły Elżbietą Rusinko


Wiktoria Kowalczyk: Na początku chcielibyśmy Pani podziękować za znalezienie dla nas czasu. Jakie emocje, uczucia wzbudza w Pani ten Jubileusz?
P. Dyrektor - To jest bardzo trudne pytanie. Myślę, że przede wszystkim zadowolenie, że te 10 lat w miarę dobrze minęło i poczucie, że nie był to czas stracony. Udało się nam jako szkole zrealizować takie założenia,  z którymi weszliśmy w jej istnienie w 2004 roku. Natomiast z drugiej strony pojawia się niepokój i pytanie „co będzie dalej?”, ponieważ dzisiejsze czasy nie są dobrymi dla edukacji.
Kacper Wawro - Gdy rozpoczynała Pani pracę jako dyrektor naszej szkoły na pewno towarzyszyły Pani pewne plany oraz marzenia. Na ile zostały one zrealizowane?
P. Dyrektor - Przystępując do konkursu 10 lat temu chciałam aby była to szkoła, która będzie centrum życia społecznego. Odbieram szkołę  jako miejsce, które ma wyposażyć uczniów nie tylko w wiedzę encyklopedyczną ale przede wszystkim życiową. Chciałabym aby młodzież, która chodzi do naszej szkoły miała duży zapas tej wiedzy i wykorzystała ją w życiu dorosłym.
K.W.- Czy w tych 10 latach szkoły wydarzyło się coś, co szczególnie wywołało u pani pozytywne bądź negatywne emocje?
P. Dyrektor -Negatywne emocje wywołuje u mnie postępujący proces zaniku dobrych manier u młodzieży. Nie tylko do nas nauczycieli, ale także do siebie nawzajem. Dużo radości sprawiło mi nadanie imienia Orląt Lwowskich naszej szkole. Jest to dla mnie bardzo emocjonalna sprawa, ponieważ nie należy zapominać o czynie sprzed 96 lat. Coś co także sprawiło mi satysfakcje to udział naszej szkoły w projekcie Comenius.
W.K.- A jak pani myśli? Czy na przestrzeni 10 lat podejście uczniów do szkoły się zmieniło?
P. Dyrektor -Ciężko jest mi to określić, ponieważ w każdym roku szkolnym zdarzają się jednostki wybitne i jednostki trudne. Myślę, że tutaj nie ma dużych zmian. Rzekłabym, że dzisiejsza młodzież jest bardziej śmiała i otwarta.
K.W.- Czego pani oczekuje od nas uczniów, a może także od nauczycieli?
P. Dyrektor -W stosunku do moich koleżanek i kolegów oczekuje abyśmy byli jednym zespołem, abyśmy odpowiedzialnie i pełni pasji podchodzili do zawodu. Od uczniów oczekuje zmiany podejścia do nas    i nie traktowania nas jak wrogów, lecz spojrzenia na nas przyjaznym okiem.
W.K- Czego pani życzyłaby sobie na kolejne lata funkcjonowania szkoły?
P. Dyrektor -Myślę, że determinacji i weny na kolejne pomysły, które będą gromadziły lokalną społeczność wokół szkoły.
K.W.- A teraz prosilibyśmy o pani osobistą refleksje na temat minionego dziesięciolecia.
P. Dyrektor -Jestem niestety 10 lat starsza(śmiech). Cieszę się, że mam możliwość pracować w takiej szkole, ponieważ ta praca daje mi dużo satysfakcji. Mogę realizować swoje pomysły, a jako szkoła jesteśmy  przykładem nie marnowanych szans. Staram się nie poddawać czarnym myślom i uważam, że był to dobry czas zarówno dla mnie jak i dla szkoły.
K.W.- Dziękujemy pani za poświęcony czas.
P. Dyrektor - Dziękuję.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego