Wycieczka do Warszawy - Zespół Szkół w Roźwienicy

Idź do spisu treści

Menu główne:

Artykuły

Wycieczka do Warszawy
 
W dniach 3-5 kwietnia 2017 roku uczniowie klas I i II gimnazjum wraz z opiekunami Panią Barbarą Nieścior, Elżbietą Sidorko i Eweliną Iwosą uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Warszawy.  
Pierwszym obiektem, jaki zwiedzaliśmy, była telewizja, gdzie uczestniczyliśmy w nagraniu programu „Jak to działa” i poznaliśmy magię telewizji. Następnie udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie przewodnicy przedstawili nam historię tego wielkiego wydarzenia. Na koniec zwiedzania obejrzeliśmy film „Miasto ruin” przedstawiający obraz zniszczonej w czasie wojny Warszawy. Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer Traktem Królewskim połączony z degustacją pączków w najstarszej cukierni warszawskiej. Podczas spaceru odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza i obserwowaliśmy zmianę warty.
Następnego dnia udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie samodzielnie wykonywaliśmy różnego rodzaju eksperymenty. Później zwiedziliśmy ogrody na dachu  Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Kolejnym miejscem, jakie odwiedziliśmy, był Pałac Prezydencki. Następnie  pojechaliśmy na Stadion Narodowy. Później spacerkiem przeszliśmy do Centrum Pieniądza NBP, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach z ekonomii, podnosiliśmy sztabkę złota, mieliśmy też możliwość zobaczyć jak wygląda milion złotych w banknotach 10 złotowych. Ostatnim punktem tego dnia był udział w spektaklu „Prapremiera dreszczowca” w „ Och Teatrze” Krystyny Jandy.
Trzeci dzień wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty w Sejmie. Potem udaliśmy się do Łazienek Królewskich, a następnie do Belwederu, gdzie oglądaliśmy wystawę poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Wilanowa i Świątyni Opatrzności Bożej.
Wycieczka należała do bardzo udanych i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. W doskonałych humorach wróciliśmy do domu i z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego