Podsumowanie projektu - wizyta w Aachen - Zespół Szkół w Roźwienicy

Idź do spisu treści

Menu główne:

Artykuły

Podsumowanie projektu - wizyta w Aachen


W dniach 3 9 maja br. uczniowie Gminnego Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Zespole Szkół w Roźwienicy gościli w Aachen w Niemczech, gdzie miało miejsce spotkanie szkół partnerskich z Polski, Niemiec, Finlandii, Szwecji i Turcji biorących udział w realizacji projektu Comenius. Realizowany od listopada 2013 roku pod hasłem „Światowe dziedzictwo - Ziemia, zbiorowa społeczna odpowiedzialność a życie w różnorodności” projekt obejmował różnorodne działania dotyczące ochrony środowiska i ekologicznej produkcji odzieży, żywności, energii, recyklingu itp. Spotkanie w Niemczech upłynęło pod znakiem podsumowania uczestnicy projektu przygotowali wystawę w formie plakatów, filmów, prezentacji multimedialnych obejmującą tematykę kolejnych spotkań.
W programie pobytu w Niemczech znalazło się również zwiedzanie Aachen
miasta o ponaddwutysięcznej historii sięgającej czasów celtyckich i rzymskich. Wizytówką miasta jest zbudowana przez Karola Wielkiego katedra, w której koronowano 31 królów niemieckich. Inną perłą architektoniczną, którą mieli okazję podziwiać uczestnicy spotkania, była gotycka katedra w Kolonii najwyższa katedra katolicka na świecie. Zorganizowano również wizytę w fabryce czekolady w Eupen (Belgia) oraz w fabryce muzeum włókiennictwa a także wycieczkę do górskiego miasteczka Mongschau i Parku Narodowego Eifel. Wielu wrażeń dostarczył również wyjazd do Brukseli, na który złożyły się: wizyta w siedzibie Parlamentu Europejskiego, spotkanie z przedstawicielką europarlamentu oraz zwiedzanie multimedialnej wystawy w Parlamentarium.
Uczestnictwo w projekcie stwarza młodzieży niepowtarzalną szansę rozwoju, zdobycia cennych doświadczeń, niezapomnianych przeżyć.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego